• Fatale

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★★½

  • Come Play

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Tales from the Hood 3

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Charm City Kings

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Jexi

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Jacob's Ladder

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Iron Mask

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★