• Hubie Halloween

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • 1917

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

  • Hush

    ★★

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • The Avengers

  • Drive

  • The Social Network

  • Inception

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Radiohead: In Rainbows – From the Basement

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Kill Bill: Vol. 1

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Spirited Away

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • The Truman Show

  • The Silence of the Lambs

  • Taxi Driver

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • The Holy Mountain

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★