• Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Hunt

  • Stay

  • Bad Trip

    ★★½

  • Secret Magic Control Agency

  • Bats

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • 2025: The World Enslaved By A Virus

    ★★

  • Goblin

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Halloween Hero

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Hallowed Be Thy Name

    ★½

  • Selfie Dad

    ★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

  • Cabal

    ★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Assassin 33 A.D.

    ★★★

  • The Turning

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • 12 Pups of Christmas

    ★★½

  • The Badge, the Bible, and Bigfoot

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★½

  • Warning: Do Not Play

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • The Follower

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Avengement

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Bob Emergency

  • After Midnight

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Randy Writes a Novel

    ★★

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Hangover in Death Valley

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Night Hunter

    ★★

  • Venom

    ★★