• The Boss Baby: Family Business

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Winchester

    ★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Billy Star

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Traffic Stop

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Baa Baa Land

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Zama

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Book of Henry

    ½

  • In a Heartbeat

    ★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★½

  • Dear Basketball

  • Lou

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Kuso

    ★★½

  • Jew Wick

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Silence

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★★