William_Myers has logged 22 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry