• Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Bruce Lee and the Outlaw

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • Impossible Horror

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Nico, 1988

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Power of Glove

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Self-Criticism of a Bourgeois Dog

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Rumble: The Indians Who Rocked the World

    ★★★★

  • Landline

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Comedian

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Long Live the King

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½