willa has logged 145 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sunset

Sunset

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Leto

Leto

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
14
Maya

Maya

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★
Edit this entry  
12
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Adam

Adam

2019
×
Edit this entry  
11
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Edit this entry  
24
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Obsessed

Obsessed

2009
×
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Someone Great

Someone Great

2019
×
Edit this entry  
13
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Edit this entry  
31
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Edit this entry