Will has logged 14 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Number, Please?

Number, Please?

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★½
Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★½
Edit this entry