Will has logged 68 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
09
Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

Richard Pryor: Live on the Sunset Strip

1982
×
Edit this entry  
09
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
Edit this entry  
04
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
Edit this entry  
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Edit this entry  
24
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
Edit this entry  
23
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Edit this entry  
17
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry  
16
8½

1963
×
Edit this entry  
15
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
Edit this entry  
09
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
Edit this entry  
03
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
Edit this entry  
02
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
Read the review Edit this entry  
01
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
Read the review Edit this entry  
30
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
Read the review Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Grudge

The Grudge

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Icebox

Icebox

2018
×
Edit this entry  
24
Nesting Dolls

Nesting Dolls

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry