• The Green Knight

  • Space Jam: A New Legacy

  • Endorphin Port

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Morning Sickness in the USA

  • A Brixton Tale

  • Run That Shit!

    ★★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • 8:46

  • Squeegee

  • Unorthodox

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • The Last Weekend

    ★★★★★

  • Huntsville Station

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Black Bear

  • Kajillionaire

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Bacurau

  • Dryer

  • Nesting Dolls

    ★★★★

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Birdland

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Shrek Retold

    ★★

  • Aquaman

    ½

  • Green Book

  • Icebox

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mara

    ★★★★★

  • Burning

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Tungrus

  • La Flor

    ★★★

  • Shiva Baby

  • The Red Tree

  • Thunder Road

  • Wobble Palace

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½