Will has logged 57 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Party Camp

Party Camp

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Dirty Shame

A Dirty Shame

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jerry Lewis: The Man Behind the Clown

Jerry Lewis: The Man Behind the Clown

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Absolute Power

Absolute Power

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
The Patsy

The Patsy

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Autumn Almanac

Autumn Almanac

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greed

Greed

2019
×
Edit this entry  
24
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Who is Arthur Chu?

Who is Arthur Chu?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellborn

Hellborn

1993
×
Read the review Edit this entry  
21
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
Read the review Edit this entry  
18
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Little Man

Little Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Corruption

Corruption

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hallelujah the Hills

Hallelujah the Hills

1963
×
Read the review Edit this entry  
13
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
Crossing Delancey

Crossing Delancey

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arthur

Arthur

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
Read the review Edit this entry  
10
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Chilly Scenes of Winter

Chilly Scenes of Winter

1979
×
Read the review Edit this entry  
08
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Herstory of Porn: Reel to Real

Herstory of Porn: Reel to Real

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
A Night in Casablanca

A Night in Casablanca

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Career Bed

Career Bed

1969
×
Read the review Edit this entry  
05
Sidewalks of New York

Sidewalks of New York

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruising

Cruising

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess and the Call Girl

The Princess and the Call Girl

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry