Wig Master has logged 390 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kekko Kamen Returns

Kekko Kamen Returns

2004
×
Edit this entry  
29
Kekko Kamen: The MGF Strikes Back

Kekko Kamen: The MGF Strikes Back

2004
×
Edit this entry  
29
Kekko Kamen New

Kekko Kamen New

2003
×
★½
Edit this entry  
28
Kekko Kamen 3

Kekko Kamen 3

1993
×
★½
Edit this entry  
28
Kekko Kamen 2: We'll be back...

Kekko Kamen 2: We'll be back...

1992
×
★★
Edit this entry  
28
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mulan: Rise of a Warrior

Mulan: Rise of a Warrior

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvis '68 Comeback Special Edition

Elvis '68 Comeback Special Edition

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
Edit this entry  
24
kittykat96

kittykat96

2017
×
Edit this entry  
24
A Sunburnt Christmas

A Sunburnt Christmas

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Pussy

Pussy

2016
×
Edit this entry  
23
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Hard Paint

Hard Paint

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Care Bears Movie

The Care Bears Movie

1985
×
★★
Edit this entry  
16
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Watcher in the Attic

The Watcher in the Attic

1976
×
★★★
Edit this entry  
16
Night of the Felines

Night of the Felines

1972
×
★★★½
Edit this entry  
15
9 Songs

9 Songs

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Lovers Are Wet

Lovers Are Wet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★½
Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Island of Fire

Island of Fire

1990
×
★★
Edit this entry  
12
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Edit this entry  
11
G.I. Blues

G.I. Blues

1960
×
★★
Edit this entry  
11
Sex of the Witch

Sex of the Witch

1973
×
★★
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★
Edit this entry  
10
Queen of the Blues

Queen of the Blues

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★½
Edit this entry  
09
Spinout

Spinout

1966
×
★★½
Edit this entry  
09
Live a Little, Love a Little

Live a Little, Love a Little

1968
×
★★½
Edit this entry  
08
Kekko Kamen

Kekko Kamen

1991
×
★★
Edit this entry