• Sunken Films

    ★★½

  • David Harvey and the City

  • Debt Collectors

    ★★★

  • Movie That Invites Pausing

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★½

  • DAU. New Man

    ★★½

  • Bittersweet

    ★★★

  • Labor of Love

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★

  • Arkansas

    ★★½

  • s01e03

    ★★★★

  • No Archive Can Restore You

    ★★★½

  • DAU. Three Days

    ★★★★

  • A Loft Again

    ★★★

  • SLEEPWALKER

    ★★★

  • One Cut of the Dead – Mission: Remote

  • kadett C two

  • The Hardest Working Cat in Showbiz

    ★★★½

  • Intimate Distances

  • I've Been Afraid

    ★★½

  • DAU. Nora Mother

    ★★½

  • Some Kind of Connection

    ★★★★

  • Under Blue Skies

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★½

  • Second Star to the Right and Straight On til Morning

    ★★★½

  • Le Grand Viveur

    ★★½

  • Sanfield

    ★★½

  • The Eyes in the Woods and the Taste in the Water

    ★★★½

  • Bella

    ★★★★½

  • Shadows of Your Childhood

    ★★★

  • Correspondence

    ★★

  • Moonsong

    ★★★½

  • Curly Takes a Bath By The Sea

    ★★★½

  • Deviation

    ★★½

  • France Against the Robots

    ★★★★

  • Carrion

    ★★★★

  • Inventing the Future

    ★½

  • noonwraith blues

    ★★★½

  • Something to Touch That Is Not Corruption or Ashes or Dust

    ★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • A Shape of Things to Come

    ★★★

  • Barneys New York

  • 2 Lizards

    ★★★★

  • The Plot Against America

  • All the Light We Can See

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Future Story

    ★★½

  • IWOW: I Walk on Water

    ★★★

  • Valdediós

    ★★★½

  • Alone

    ★★★

  • Double Phase

    ★★★★

  • DAU. Degeneration

    ★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★½

  • The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

  • Days

    ★★★★

  • The Last City

    ★★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★

  • DAU. Natasha

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Light in the Tropics

  • Inflorescence

    ★★

  • Siberia

    ★★★

  • It Wasn't the Right Mountain, Mohammad

    ★★

  • Undine

    ★★★½

  • Equinox

    ★½

  • Red Moon Tide

    ★★★

  • Paris Calligrammes

    ★★½

  • The American Sector

    ★★★★½