• Zero Length Spring

    ★★★

  • Gradations I-II

  • Baby Anger

  • 13

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Maat Means Land

    ★★★

  • Rogue City

    ★★★

  • Smiley Face Killers

    ★★★★½

  • Sunrise in My Mind

    ★★★½

  • Skylines

    ★★★½

  • Oceano Mare

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Forever

    ★★★

  • One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

    ★★★

  • Flowers blooming in our throats

    ★★½

  • Seized

    ★★★½

  • Mia Misses Her Revenge

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Passage

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Untitled

    ★★★½

  • In the Air Tonight

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

    ★★★½

  • There must be some kind of way out of here

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Autoficción

  • Her Socialist Smile

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Letter From Your Far-off Country

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Places

    ★★★½

  • Genus Pan

    ★★★½

  • Still Processing

  • The Inheritance

    ★★★

  • Fauna

    ★★★½

  • Bottled Songs 1-4

    ★★★

  • Omelia Contadina

  • Sportin' Life

    ★★★

  • The Moments Before Annihilation

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • City Hall

    ★★★

  • Figure Minus Fact

    ★★★

  • Universal Leader

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Build the Wall

    ★★★½

  • dream less

    ★★½

  • Fantasy of Being in Exile

    ★★★½

  • mockingbird

  • Tenet

    ★★★

  • Fire Fly EYE

    ★★★½

  • Camera Sick

    ★★★★

  • Found on iPhone

  • As Long as There Is Breath

    ★★½

  • The Unseen River

    ★★★★

  • A Museum Sleeps

    ★★★

  • Point and Line to Plane

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

    ★★

  • Force of Nature

    ★½

  • LIBRA

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Patrick

    ★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • Alfred

    ★★★

  • Sunken Films

    ★★½