Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Luce

Luce

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Macao

Macao

1952
×
★★½
Edit this entry  
02
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Edit this entry  
01
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Boys State

Boys State

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Worlds

Worlds

2021
×
Edit this entry  
21
Five Year Diary, Reel 31: Niagara Falls (August 19–28, 1983)

Five Year Diary, Reel 31: Niagara Falls (August 19–28, 1983)

1983
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Color Run

The Color Run

2014
×
Edit this entry  
21
Im Schnee

Im Schnee

2001
×
Edit this entry  
21
Girls

Girls

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beijing 1988

Beijing 1988

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Febre 40º

Febre 40º

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
El mar peinó a la orilla

El mar peinó a la orilla

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Valdediós

Valdediós

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Bai Gosti/Eros Afogado em Lágrimas

Bai Gosti/Eros Afogado em Lágrimas

2021
×
Edit this entry  
18
Bottled Songs 1-4

Bottled Songs 1-4

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Arsonist

Arsonist

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
As Grandes Distâncias

As Grandes Distâncias

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Double Phase

Double Phase

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Sin

Black Sin

1989
×
Edit this entry  
16
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death of Empedocles

The Death of Empedocles

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devonsville Terror

The Devonsville Terror

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Olivia

Olivia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Second Spring

A Second Spring

1975
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenderness of the Wolves

Tenderness of the Wolves

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry