Charlotte has logged 28 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mourning Forest

The Mourning Forest

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry