Charlotte has logged 262 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Paper Store

The Paper Store

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jonas Brothers: The Concert Experience

Jonas Brothers: The Concert Experience

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dads

Dads

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry