• Memoria

    ★★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★★

  • Arsonist

    ★★★

  • As Grandes Distâncias

    ★★

  • Black Vulture

    ★★

  • Vitrines

    ★★★

  • Deep Blue

    ★★★★★

  • Febre 40º

    ★★★★★

  • The Last Forest

    ★★★★

  • Corps Samples

    ★★★

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Introduction

    ★★★★

  • The Man with the Answers

    ★★★½

  • Fireflies

  • Babelon

  • Comboio Pra Lua

    ★★

  • Se hace camino al andar

    ★★★

  • Passagem Secreta

    ★★

  • Ilha do Sol

  • SAPATÃO: uma racha/dura no sistema

    ★★★★★

  • A Pontualidade dos Tubarões

    ★★

  • The Bearers of Memories

    ★★★★

  • Pink Octopi

  • Private Photos

    ★★

  • Nocturne

  • True Mothers

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★

  • Bottled Songs 1-4

    ★★★★★

  • Sportin' Life

    ★★★★★

  • In My Room

    ★★★

  • Saint-Narcisse

    ★★

  • One Night in Bangkok

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • PVT Chat

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Gaze Club

    ★★★★★

  • Raw Power

  • Bookanima: Andy Warhol

    ★★★★★

  • Two War Images

  • Exposed Fracture, Pt. I

    ★★★★★

  • Ruido; Rauca

    ★★

  • Lost in Her Hair (Monday)

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Republic

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • DAU. Nora Mother

    ★★★½

  • Query

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • DAU. Degeneration

    ★★★★½

  • DAU. Natasha

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★★

  • Siberia

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • The Salt of Tears

    ★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★½

  • Nightwalk

    ★★

  • The Stream X

    ★★★

  • Kala azar

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★

  • À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

    ★★★½

  • Party Over

    ★★

  • Mercy

    ★★★½

  • You Softly Float and Pass by Me

    ★★★★

  • The Fall

    ★½

  • Old Earth

    ★★★★★

  • The Strong Ones

    ★★★½

  • Homage to Airway

    ★★★★★

  • Stalls

  • Knives Out

    ★★★★