Emolie has logged 78 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Evil

Little Evil

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mirage

Mirage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read prior review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry