• Scream

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • DimLand

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Habit

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★★

  • Superhost

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Too Late

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Devil's Island

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★★½

  • kid 90

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★