Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★½
Edit this entry  
04
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Edit this entry  
02
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
Due Date

Due Date

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Edit this entry  
29
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★½
Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jamesy Boy

Jamesy Boy

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Hancock

Hancock

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Notorious

Notorious

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Out of Death

Out of Death

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blow

Blow

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blended

Blended

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry