William has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning Snow

Burning Snow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Final Victory

Final Victory

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cherie

Cherie

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Posterist

The Posterist

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Constable

Killer Constable

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nomad

Nomad

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Massacre

Love Massacre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shepherd Girl

The Shepherd Girl

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sword

The Sword

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Exiled

Exiled

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Story of Southern Islet

The Story of Southern Islet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
SSSS.DYNAZENON

SSSS.DYNAZENON

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mon oncle Antoine

Mon oncle Antoine

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bumming in Beijing: The Last Dreamers

Bumming in Beijing: The Last Dreamers

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life

Life

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino Raiders

Casino Raiders

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Goyokin

Goyokin

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry