Roberts Ramschfilme has logged 32 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Goat Witch

Goat Witch

2014
×
Edit this entry  
29
Like Me

Like Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shiver of the Vampires

The Shiver of the Vampires

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Entropia

Entropia

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
14
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
10
Clearwater

Clearwater

2020
×
Edit this entry  
10
DyE - Fantasy

DyE - Fantasy

2011
×
Edit this entry  
09
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Screaming Skull

The Screaming Skull

1958
×
★★★
Edit this entry  
08
The Bay

The Bay

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
03
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
Edit this entry  
01
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eva

Eva

2005
×
Edit this entry  
01
Villa Empain

Villa Empain

2019
×
Edit this entry  
01
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry