dani has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
2067

2067

2020
×
Edit this entry  
21
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
To the Bone

To the Bone

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

Scooby-Doo! Curse of the Lake Monster

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry