dani has logged 175 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Curve

Curve

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Help

Help

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Read the review Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
Edit this entry  
06
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry