waynewright has logged 1,447 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★½
Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
19
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Edit this entry  
16
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Edit this entry  
15
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Edit this entry  
15
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
15
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
Edit this entry  
15
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Edit this entry  
14
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★½
Edit this entry  
14
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Edit this entry  
08
Sonic CD Opening Animation

Sonic CD Opening Animation

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
L8

L8

2021
×
Edit this entry  
06
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★½
Edit this entry  
31
Mostly Ghostly

Mostly Ghostly

2008
×
Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★
Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Women is Losers

Women is Losers

2021
×
★½
Edit this entry  
30
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Planet Dune

Planet Dune

2021
×
½
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Edit this entry  
26
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
25
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Mandela Catalogue Vol. 1

The Mandela Catalogue Vol. 1

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Canvas

Canvas

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blinkity Blank

Blinkity Blank

1955
×
★★★★
Edit this entry  
25
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hedgehog

The Hedgehog

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Henge

Henge

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry