• Old

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★★★

  • Finding the Telepathic Cinema of Manchuria

  • Love Actually

    ★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★★

  • Danish Girls Show Everything

  • Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

    ★★★★★

  • The Reverse of Deja-Vu on Television, with Slight Delay

  • Industry and Photography

    ★★★★★

  • Zontar: The Thing from Venus

    ★★★★½

  • Warning from Space

    ★★★★½

  • Gone with the Wind

  • The First Movie on the Internet: Volume B

  • The First Movie on the Internet: Volume C

  • The First Movie on the Internet: Volume A

  • The First Movie on the Internet: Volume F

    ★★★★½

  • The First Movie on the Internet: Volume G [Part One]

    ★★★★½

  • The First Movie on the Internet: Volumes [A] [B] [C] [D]

    ★★★★½

  • The First Movie on the Internet: Volume E

    ★★★★★