Sort by

Gregory⛧Joseph has logged 73 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★
Edit this entry  
31
Class Act

Class Act

1992
×
★★★
Edit this entry  
31
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★★★½
Edit this entry  
30
Killer Constable

Killer Constable

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Slam Dance

Slam Dance

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Vendetta

Vendetta

1986
×
★★
Edit this entry  
28
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dragon Force

Dragon Force

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Long Arm of the Law

Long Arm of the Law

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Deck the Halls with Wacky Walls

Deck the Halls with Wacky Walls

1983
×
★½
Edit this entry  
24
The Haunted Airman

The Haunted Airman

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Santa Claus

Santa Claus

1925
×
★★★
Edit this entry  
24
MR James: Ghost Writer

MR James: Ghost Writer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Snow Goose

The Snow Goose

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolves of Willoughby Chase

The Wolves of Willoughby Chase

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Santa's Magic Kingdom

Santa's Magic Kingdom

1966
×
★★★½
Edit this entry  
22
Santa Claus and His Helpers

Santa Claus and His Helpers

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
The Story of Christmas

The Story of Christmas

1973
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★★
Edit this entry  
21
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Vicious Sweet

The Vicious Sweet

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Decoder

Decoder

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Winstanley

Winstanley

1975
×
★★★½
Edit this entry  
15
Holiday Land

Holiday Land

1934
×
★★★
Edit this entry  
15
The Christmas Visitor

The Christmas Visitor

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1992
×
★★
Edit this entry  
15
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1995
×
Edit this entry  
15
The Insects' Christmas

The Insects' Christmas

1913
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Cyclops

Cyclops

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Father Frost

Father Frost

1965
×
★★★
Edit this entry  
09
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Sonic: Christmas Blast

Sonic: Christmas Blast

1996
×
Edit this entry