• The Silent Sea

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

  • Jonas Brothers Family Roast

    ½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Deep House

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Voyagers

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Firebird

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • The Mauritanian

    ★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Wrong Turn

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • The Dry

    ★★½

  • Monster Hunter

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Butchers

    ½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Swarm

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Ava

    ★½

  • Normal People

    ★★★★★