• The Last Dance

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Bird Box

    ★★

  • Bao

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • O Último Virgem

    ½

  • Kizumonogatari Part 2: Nekketsu

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • Fidel

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • Zootopia

  • The 5th Wave

    ½

  • Kizumonogatari Part 1: Tekketsu

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

  • The Peanuts Movie

    ★★★

  • Room

  • Best of Enemies

    ★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★½

  • Ant-Man

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • The Second Mother

  • Ex Machina

    ★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Over the Garden Wall

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • The Giver

    ½

  • Guardians of the Galaxy

  • Transformers: Age of Extinction

  • Golden Time

  • 00:08

    ★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Muita Calma Nessa Hora 2

  • Harmonie

  • Cross Road

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Boyhood

    ★½

  • The Babadook

    ★★½

  • Wake Up, Girls! - Seven Idols

    ½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Wolf of Wall Street

  • The Tale of the Princess Kaguya

  • Carrie

    ½

  • Rain in the Sunshine

    ½

  • Curse of Chucky

    ½

  • Pokémon Origins

  • Fading Gigolo

    ★½

  • Comedy Central Roast of James Franco

    ★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ½

  • The Wolverine

  • Kick-Ass 2

  • Pacific Rim

    ★½

  • World War Z

  • Man of Steel

  • This Is the End

  • After Earth

    ½

  • Star Trek Into Darkness

  • AntiRacist Hitler

  • Steins;Gate: The Movie − Load Region of Déjà Vu

    ★★

  • Dragon Ball Z: Battle of Gods

  • The Conjuring