WarMarshmello has logged 46 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
F9

F9

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Be Water

Be Water

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferry

Ferry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Judge

The Judge

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Oxygen

Oxygen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Strong

12 Strong

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Infinite

Infinite

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry