WarMarshmello has logged 290 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cleopatra

Cleopatra

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Art

Fallen Art

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citipati

Citipati

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
New Kids Turbo

New Kids Turbo

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gdansk

Gdansk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cooking with Bill: Sushi

Cooking with Bill: Sushi

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Cooking with Bill: PrestoVeg

Cooking with Bill: PrestoVeg

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Cooking with Bill: Damasu 950

Cooking with Bill: Damasu 950

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Astartes

Astartes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
State Zero

State Zero

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Childer

Childer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Plastik

Plastik

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Death Metal

Death Metal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Stache

Mr. Stache

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friendly Shadow

Friendly Shadow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Voice Over

Voice Over

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Firebase

Firebase

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Life Beyond: Chapter 2. The Museum of Alien Life

Life Beyond: Chapter 2. The Museum of Alien Life

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life Beyond: Chapter 1. The Dawn

Life Beyond: Chapter 1. The Dawn

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
SCP: Overlord

SCP: Overlord

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Irradiation

Irradiation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry