Alistair has logged 28 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Super

Super

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry