• Squid Game

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Adore You

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★

  • You've Got Murder

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Mortal World

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★½

  • Arif V 216

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Harry Styles: Live in Manchester

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Story of Diana

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album - The Performances

    ★★★★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★

  • Inflame

    ★★★

  • The Mountain II

    ★★½

  • Me Before You

    ★★★

  • Blind Vaysha

    ★★★

  • Delibal

    ★★

  • A Unique Life

    ★½

  • 6 Years

  • The Witch

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • The Best of Me

    ½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • Divergent

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • One Direction: This Is Us

    ★★★

  • Necktie

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • White House Down

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★★

  • Paperman

    ★★★

  • The Avengers

    ★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★½

  • Black Mirror: The National Anthem

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★

  • Thor

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★½