Wanderley has logged 46 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Elegy of a Crime

Elegy of a Crime

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Edit this entry  
29
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Divine Love

Divine Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Edit this entry  
29
The Passionate Friends

The Passionate Friends

1949
×
★★★½
Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hatchet for the Honeymoon

Hatchet for the Honeymoon

1970
×
★★★
Edit this entry  
24
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★½
Edit this entry  
23
10 Rillington Place

10 Rillington Place

1971
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Edit this entry  
22
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Edit this entry  
22
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★
Edit this entry  
17
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★½
Edit this entry  
15
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
15
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
14
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Edit this entry  
11
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Who You Think I Am

Who You Think I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Through the Fire

Through the Fire

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Greta

Greta

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amanda

Amanda

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kings

Kings

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killers

The Killers

1946
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★
Edit this entry