• What Happened, Brittany Murphy?

    ★★½

  • Wandering Heart

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Guilty

    ★★

  • John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Álbum em Família

    ★★★½

  • O Novelo

    ★★★

  • A Suspeita

    ★★½

  • Desvirtude

    ★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • O Caso Evandro

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Cherry

    ★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The First Death of Joana

    ★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • Run

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★½