Wallywood has logged 30 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bored Silly

Bored Silly

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Newcomers

The Newcomers

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gentle Ben

Gentle Ben

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Fries

Home Fries

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dish

The Dish

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Dog Skip

My Dog Skip

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sixty Six

Sixty Six

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stonebreaker

The Stonebreaker

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Believe

Believe

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Merger

The Merger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Aga's House

Aga's House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kids of the Round Table

Kids of the Round Table

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spread Your Wings

Spread Your Wings

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tall Tale

Tall Tale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Young Messiah

The Young Messiah

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry