Wallywood has logged 336 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dogworld

Dogworld

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
SpaceBoy

SpaceBoy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Dog Named Palma

A Dog Named Palma

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A World For Julius

A World For Julius

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
David and the Elves

David and the Elves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Loud House Christmas

A Loud House Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Echo

Echo

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paper Planes

Paper Planes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Scout Adventure

The Great Scout Adventure

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
True Friends

True Friends

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heroes

Heroes

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reach for Glory

Reach for Glory

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tell Her

Tell Her

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Big Mouth

Little Big Mouth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wittgenstein

Wittgenstein

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boy with Green Hair

The Boy with Green Hair

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kids Are Alright: Destination Asturias

The Kids Are Alright: Destination Asturias

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Choele

Choele

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Father's Stories

My Father's Stories

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Son

My Son

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry