Sort by

Andrew has logged 26 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mughal-e-Azam

Mughal-e-Azam

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zatoichi Challenged

Zatoichi Challenged

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice

Alice

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Decision at Sundown

Decision at Sundown

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The T.A.M.I. Show

The T.A.M.I. Show

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return

The Return

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Life and Times of Judge Roy Bean

The Life and Times of Judge Roy Bean

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Piranha

Piranha

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love and Anarchy

Love and Anarchy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry