Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ruthless People

Ruthless People

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rose

Rose

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Faster, Faster

Faster, Faster

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood In The Streets: The Quinqui Film Phenomenon

Blood In The Streets: The Quinqui Film Phenomenon

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Angel

Angel

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Billy Joel: Live at Shea Stadium

Billy Joel: Live at Shea Stadium

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Madres

Madres

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Manor

The Manor

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Account

Final Account

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inquisition

Inquisition

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl of the Devil

Howl of the Devil

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beasts' Carnival

The Beasts' Carnival

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Man's Land

No Man's Land

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heaven Help Us

Heaven Help Us

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Traveller

The Traveller

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star 80

Star 80

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unforgivable

Unforgivable

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry