• The White Tiger

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Downhill

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Lost Bayou

    ★★★½

  • Rehearsal

    ★★★

  • Alien: Containment

    ★★★

  • Red 11

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Easy Does It

  • Little Monsters

    ★★★

  • Dominant Species

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Hug

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Meg

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • The Bleeding Edge

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★