Wade Wilson has logged 19 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Hell Night

Happy Hell Night

1992
×
Read the review Edit this entry  
17
Just Before Dawn

Just Before Dawn

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry