Wade Wilson has logged 142 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Tiger: An Old Hunter's Tale

The Tiger: An Old Hunter's Tale

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suspicious Death of a Minor

The Suspicious Death of a Minor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
F/X2

F/X2

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Church

The Church

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry