Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Commando

The Commando

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Transgressor

The Transgressor

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bruised

Bruised

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Never Back Down: Revolt

Never Back Down: Revolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Hell Hath No Fury

Hell Hath No Fury

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry