Vadim has logged 51 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Hapax Legomena I: (nostalgia)

Hapax Legomena I: (nostalgia)

1971
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zorns Lemma

Zorns Lemma

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
Comfort and Joy

Comfort and Joy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jimmy Orpheus

Jimmy Orpheus

1966
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Deadlock

Deadlock

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
One False Move

One False Move

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
Edit this entry  
12
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ema

Ema

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
This Action Lies

This Action Lies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
We Still Have to Close Our Eyes

We Still Have to Close Our Eyes

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Book of Hours

Book of Hours

2019
×
Edit this entry  
09
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Remembrance: A Portrait Study

Remembrance: A Portrait Study

1968
×
Edit this entry  
09
Billy

Billy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Endless Night

Endless Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Transcript

Transcript

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Second Generation

Second Generation

2019
×
Edit this entry  
08
Cézanne

Cézanne

2019
×
Edit this entry  
08
Circumplector

Circumplector

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Hrvoji, Look at You from the Tower

Hrvoji, Look at You from the Tower

2019
×
Edit this entry  
08
2minutes40seconds

2minutes40seconds

1975
×
★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krabi, 2562

Krabi, 2562

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
(tourism studies)

(tourism studies)

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Sun Rave

Sun Rave

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
A Topography of Memory

A Topography of Memory

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Black Sun

Black Sun

2019
×
Edit this entry  
07
Amusement Ride

Amusement Ride

2019
×
Edit this entry  
07
2008

2008

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Bite

The Bite

2019
×
Edit this entry  
06
Slow Volumes

Slow Volumes

2019
×
Edit this entry  
06
SaF05

SaF05

2019
×
Edit this entry  
06
Austrian Pavilion

Austrian Pavilion

2019
×
Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★★½
Edit this entry