Vadim has logged 16 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Not Reconciled

Not Reconciled

1965
×
★★★
Edit this entry  
23
6 Bagatelas

6 Bagatelas

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Oh Heavenly Dog

Oh Heavenly Dog

1980
×
★½
Edit this entry  
21
Benji: Off the Leash!

Benji: Off the Leash!

2004
×
★★
Edit this entry  
20
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nothing Lasts Forever

Nothing Lasts Forever

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Southpaw

Southpaw

2015
×
★½
Edit this entry  
15
Benji the Hunted

Benji the Hunted

1987
×
★★½
Edit this entry  
15
Stations of the Cross

Stations of the Cross

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
For the Love of Benji

For the Love of Benji

1977
×
★★½
Edit this entry  
14
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
True Story

True Story

2015
×
½
Edit this entry  
01
Faith of Our Fathers

Faith of Our Fathers

2015
×
Read the review Edit this entry