• Merry-Go-Round

    ★★★★½

  • Out of the Past

    ★★★★½

  • Mommie Dearest

    ★★★★½

  • Women in Revolt

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★½

  • Othon

    ★★★★

  • India Song

    ★★★★½

  • The Theme

    ★★★★½

  • The Lost Weekend

    ★★★★½

  • Le Pont du Nord

    ★★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★½

  • Bright Lights, Big City

    ★★★★½

  • The Wrong Guy

    ★★★★½

  • Day of Wrath

    ★★★★½

  • Model Shop

    ★★★★½

  • Part-Time Work of a Domestic Slave

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Yesterday Girl

    ★★★★½