• The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Pompeii

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Babadook

    ★½

  • Sherlock: His Last Vow

  • Don't Hug Me I'm Scared 2

  • Sherlock: The Sign of Three

  • Sherlock: The Empty Hearse

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • KILL la KILL

  • Sweet Whip

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The Canyons

    ★★★

  • Sharknado

  • The World's End

  • The Lone Ranger

    ★★

  • When We Lived in Miami

  • Despicable Me 2

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • Behind the Candelabra

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★

  • The Garden of Words

  • The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Black Mirror: White Bear

  • The Croods

  • Kill Your Darlings

    ½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

  • Drug War

    ★★★½

  • Wreck-It Ralph

  • Skyfall

    ★★★

  • Pitch Perfect

  • Antiviral

    ★★★½

  • Like Someone in Love

    ★★★½

  • Thanks for Sharing

    ½

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • Resident Evil: Damnation

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★

  • Helter Skelter

    ★★★★★

  • Holy Motors

    ★★★★½

  • American Mary

    ★★★★

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Sun Don't Shine

    ★★★½

  • The Lorax

    ★★

  • Ace Attorney

    ★★★★

  • John Mulaney: New in Town

  • Thingu

  • Sherlock: The Reichenbach Fall

  • Sherlock: The Hounds of Baskerville

  • Sherlock: A Scandal in Belgravia

  • Kotoko

  • Jack and Jill

    ½

  • Puss in Boots

  • The Adventures of Tintin

  • Trouble in the Heights

  • Twixt

    ★★★★½

  • 4:44 Last Day on Earth

    ★★★★½

  • Himizu

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared

  • Cyberbully

  • Family Guy Presents: It's a Trap!