e has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Manhattan

Little Manhattan

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grosse fatigue

Grosse fatigue

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Imperial Dreams

Imperial Dreams

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★½
Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Edit this entry