• Scream

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Pig

    ★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★½

  • Doom at Your Service

  • A Vida Depois do Tombo

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Unholy

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Cherry

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Human Animals

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Never Hike Alone in the Snow

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Violation

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Butcher

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Guest

    ★★★★

  • Host

    ★★★★